Poszukując informacji na temat- systemy kominowe – rodzaje systemów, zalety, producenci – warto zapoznać się z treścią zawartą w poniższym tekście. Można się z niej dowiedzieć, jakie są korzyści wynikające z montowania nowoczesnych systemów kominowych, a także które firmy oferują najlepsze tego typu konstrukcje. 

Odpowiednio dobrany komin może zagwarantować efektywne ogrzewanie, a także bezpieczeństwo dla wszystkich osób znajdujących się w danym budynku. Z uwagi na powyższe, w ogólnej sprzedaży znajdują się systemy kominowe w różnych rodzajach do wyboru. Wszystkie te konstrukcje spełniają normy określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakie powinny spełniać elementy zaliczane do techniki grzewczej. W Rozporządzeniu Ministra znajdują się także zapisy dotyczące między innymi takich kwestii, jak:

  • wysokość przewodów kominowych,
  • przekrój przewodów kominowych,
  • dopuszczalne w zastosowaniu materiały.

Dobrej jakości systemy kominowe, które znajdują się również w ofercie naszego sklepu internetowego, spełniają wszystkie normy i dyrektywy Unii Europejskiej. To konstrukcje bezpieczne i bardzo łatwe do montażu. Mogą one być wykonane z materiałów wzmocnionych włóknem szklanym. Standardowe systemy kominowe, jak również te kwasoodporne, są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. 

Systemy kominowe – rodzaje systemów, zalety, producenci tych konstrukcji 

Systemy kominowe, które można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego, podzieliliśmy w zależności od materiału, z jakiego są one wykonane. W sprzedaży znajdują się kominy murowane. To konstrukcje, które powstają w sposób tradycyjny, zazwyczaj z cegły ceramicznej, pustaków ceramicznych, cegły licowej bądź też klinkierowej. Systemy kominowe, wykonane z wyżej wymienionych materiałów, wymagają dodatkowego zabezpieczenia, ponieważ nie są one odporne na działanie kondensatu, zawierającego żrące związki chemiczne. Dużą popularnością cieszą się również systemy kominowe betonowe. Powstają one z betonowych kształtek. Zazwyczaj wykonuje się je z bardzo lekkiego betonu na bazie keramzytu. Nowoczesne kominy betonowe można montować, zarówno na budynkach gospodarczych, jak i mieszkalnych. To konstrukcje dostępne w różnych rozmiarach do wyboru. Sprawdzonym rozwiązaniem, dedykowanym wymagającym klientom, są systemy kominowe ceramiczne. To konstrukcje złożone z dwóch warstw. Pomiędzy nimi umieszcza się specjalnie dobraną otulinę z wełny mineralnej. Z kolei warstwę wewnętrzną, czyli wkład, stanowi ceramika szamotowa lub też kwasoodporna kamionka. Obudowę systemów kominowych ceramicznych tworzy lekki beton. W sprzedaży znajdują się także stalowe systemy kominowe. Są to gotowe wkłady, wykonane z blachy kwasoodpornej. 

Zalety, jakie posiadają nowoczesne systemy kominowe

Podstawową zaletą, którą wyróżniają się polecane przez nas, bardzo nowoczesne systemy kominowe, jest przede wszystkim ich wysoka sprawność energetyczna. Prawidłowo dobrane, atestowane i certyfikowane systemy kominowe są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami grzewczymi, jakie znajdują się w danym budynku. Konstrukcje te są wykonane z ceramiki lub stali kwasoodpornej i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym w kontakcie z kompozytem, który osadza się w formie skroplin wewnątrz wyżej wymienionych konstrukcji. Z uwagi na to, w nowoczesnym budownictwie coraz częściej montuje się systemy kominowe ceramiczne lub stalowe. To sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu można posiadać komin odporny nie tylko na działanie negatywnych czynników zewnętrznych, ale także żrących związków chemicznych, zawartych w kondensacie. Zastosowanie kwasoodpornej blachy lub też ceramiki, połączonej z otuliną z wełny mineralnej, to gwarancja, że systemy kominowe będą wykazywały się wysoką sprawnością energetyczną przez cały czas ich eksploatacji. Dodatkowo są to instalacje bezpieczne w obsłudze i niewymagające czasochłonnych przeglądów, remontów czy konserwacji.

Darko, Plewa, Brata- znani producenci systemów kominowych

W sprzedaży dostępne są systemy kominowe znanych i cenionych marek. To producenci, którzy od wielu lat zajmują się projektowaniem i wytwarzaniem urządzeń, akcesoriów oraz konstrukcji zaliczanych do techniki grzewczej. Jednym z bardzo popularnych producentów wyżej wymienionych wyrobów jest firma Darko. To marka specjalizująca się w systemach kominowych, przeznaczonych do murowania, a także w wysokiej klasy systemach kominowych stalowych. Dużą popularnością wśród klientów naszego sklepu internetowego cieszy się także firma Plewa. Stworzone przez tą markę systemy kominowe to instalacje dostarczane do klienta z kompletem akcesoriów montażowych. Marka Plewa specjalizuje się w tworzeniu systemów kominowych, dedykowanych kotłom, kominkom, także tym w wersji uniwersalnej. Na rynku funkcjonuje także firma Brata Systemy kominowe. Jest to marka ceniona przede wszystkim za wysoką jakość oferowanych produktów. W asortymencie tej firmy znajdują się materiały budowlane przeznaczone do samodzielnego stworzenia wybranego systemu kominowego. Ponadto firma Brata proponuje także uniwersalne systemy kominowe ceramiczne, które są kompatybilne ze wszystkimi kotłami i kominkami, zasilanymi paliwem stałym. 

Wysokiej jakości systemy kominowe to konstrukcje wykonane z różnego typu materiałów. Ich zaletą jest sprawność energetyczna i odporność na działanie kondensatu oraz innych czynników zewnętrznych.