Temat oczyszczalnia biologiczna – opis działania, ekologia, zalety – interesuje wiele osób poszukujących łatwych sposobów na pozbycie się zalegających ścieków. Z uwagi na atrakcyjne warunki dofinansowania do zakupu wyżej wymienionych systemów, możliwe jest nabycie oczyszczalni biologicznej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i wymagań właściciela przydomowej posesji lub budynku firmowego. 

Osoby, które poszukują skutecznego sposobu utylizacji ścieków, mogą zwrócić uwagę na zamiennik tradycyjnego szamba. Jest nim biologiczna oczyszczalnia ścieków. To system, który cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest on niedrogi w instalacji. Bez problemu można go przystosować do nowoczesnego budownictwa, jak również domów starszego typu. Obecnie na rynku znajdują się dwa rodzaje systemów utylizacji ścieków. Jest to oczyszczalnia biologiczna i ekologiczna. Różnią się one sposobem oczyszczania ścieków. Dobrana do potrzeb domowników i ilości osób przebywających na co dzień w danym budynku oczyszczalnia biologiczna jest nowoczesnym sposobem utylizacji ścieków. To system, który wyróżnia się wieloma zaletami. Przede wszystkim nie zajmuje on dużo miejsca, ponieważ posiada tylko jeden zbiornik. Jest to sprawdzone rozwiązanie, eliminujące potrzebę montowania dodatkowych elementów wyposażenia wyżej wymienionego systemu utylizacji ścieków. Wysokiej jakości oczyszczalnia biologiczna, która znajduje się w asortymencie naszego sklepu internetowego, to system niezawodny w działaniu.

Oczyszczalnia biologiczna  – opis działania, ekologia, zalety tego systemu

Podstawową zasadą działania oczyszczalni biologicznej jest beztlenowa puryfikacja ścieków. Po uzyskaniu płynnej konsystencji, zostają one oczyszczone przy pomocy złoża biologicznego. Warto zwrócić uwagę na bardzo wysoki stopień oczyszczenia ścieków, które docelowo mają trafić do gruntu. W przypadku systemów biologicznych wynosi on nawet 98%. Woda, która powstaje na skutek oczyszczenia, może być ponownie zastosowana między innymi do mycia pojazdów, podlewania kwiatów, sadu lub ogrodu, a także do spłukiwania toalet. Niektórzy właściciele posiadający taki system utylizacji ścieków, jak oczyszczalnia biologiczna, decydują się na wykorzystanie oczyszczonej wody do prania odzieży roboczej lub też mycia tarasów, patio, balkonów lub schodów, znajdujących się na zewnątrz danego budynku. Nowoczesna oczyszczalnia biologiczna, którą można zamówić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, może być montowana na każdej posesji, bez względu na jej powierzchnię. To system, który można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby. Proces oczyszczania ścieków zachodzący w jednym zbiorniku, nie wymaga zastosowania dodatkowych środków chemicznych, mogących wchodzić w reakcję z glebą, co w rezultacie mogłoby doprowadzić do jej skażenia. 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z dofinansowaniem

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to system, w który warto zainwestować z uwagi na możliwość uzyskania dofinansowania na jego zakup. Osoba, która zamierza zainstalować biologiczne oczyszczalnie ścieków na swojej przydomowej posesji lub też terenie należącym do jego firmy, może liczyć na wsparcie finansowe do wysokości 50.000 zł. Uproszczone do minimum formalności, związane z wnioskowaniem o dofinansowanie, zaowocowały tym, że coraz więcej właścicieli domów z ogrodami, działek rekreacyjnych lub posesji firmowych, decyduje się na tego typu rozwiązanie. Ekologiczna oczyszczalnia ścieków może znajdować się także na terenach należących do spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot. To podmioty, które mogą również wnioskować o dofinansowanie do zakupu wyżej wymienionego systemu, na takich samych zasadach, jak klienci indywidualni czy firmowi. Warto w tym miejscu wspomnieć, że oczyszczalnia ścieków biologiczna może znajdować się także na terenie należącym do organizacji pożytku publicznego, w tym stowarzyszeń sportowych, klubów piłkarskich lub placówek pozaszkolnych. 

Biologiczna oczyszczalnia ścieków – ekologiczny, tani system utylizacji ścieków

Wysokiej jakości biologiczna oczyszczalnia ścieków jest znacznie tańsza w eksploatacji niż tradycyjne szambo. To instalacja zoptymalizowana, bezpieczna i przede wszystkim przyjazna dla środowiska naturalnego. Zastosowanie tego systemu utylizacji ścieków nie grozi skażeniem gruntu lub wód gruntowych, ponieważ ciecz opuszczająca oczyszczalnię, nie powoduje zanieczyszczenia ujęć wody. Z uwagi na powyższe biologiczna oczyszczalnia ścieków może znajdować się także nieopodal otwartych zbiorników wodnych, studni czy oczek wodnych, a także niewielkich stawów. Biologiczna oczyszczalnia ścieków to system rekomendowany osobom żyjącym w stylu eko. Może być montowany nieopodal domów pasywnych i energooszczędnych. Przydomowa oczyszczalnia ścieków to instalacja praktycznie bezobsługowa. Nie wydziela ona żadnych przykrych zapachów i może być montowana, nawet na niewielkiej działce przy dowolnym poziomie wód gruntowych. Duże znaczenie ma fakt, że biologiczna oczyszczalnia ścieków, działa sprawnie bez względu na typ gruntu i jakość gleby, jaka znajduje się na danej posesji. 

Niezawodna w działaniu biologiczna oczyszczalnia ścieków to zamiennik tradycyjnego szamba. Instalacja ta jest bezpieczna dla fauny i flory oraz tania w eksploatacji.