Zalety dekoracyjnych kominków elektrycznych

Kominek już od wielu lat uchodzi nie tylko za źródło ciepła, ale i za symbol ogniska domowego oraz przytulnego salonu. To niewątpliwie także urokliwy element aranżacyjny domu. A gdyby tak móc cieszyć się kominkiem także w bloku lub w sypialni, która nie ma połączenia z przewodem kominkowym?

Odpowiedzią na te i inne potrzeby są elektryczne kominki dekoracyjne.

kominek elektryczny

Czym są kominki dekoracyjne elektryczne

Kominki elektryczne niemal do złudzenia imitują prawdziwy płomień (nowoczesne posiadają efekt 3D), a do tego wytwarzają ciepło nie mniejsze niż to, które można uzyskać z tradycyjnego kominka. Jednak w przeciwieństwie do niego kominek elektryczny można postawić w dowolnym miejscu – do jego funkcjonowania wystarczy jedynie gniazdko elektryczne. Tym sposobem możemy cieszyć się stylowym kominkiem i dodatkowym źródłem ciepła nie tylko w salonie połączonym z przewodem kominowym, ale też w sypialni, w przedpokoju, w gabinecie i, co najważniejsze, także w bloku.

Jak działa dekoracyjny kominek elektryczny

Obsługa kominka elektrycznego jest bardzo prosta i zabiera minimum czasu. Już sam montaż nie wymaga od użytkownika długiej pracy czy specjalnych umiejętności. Zwykle wystarczy bowiem podłączyć kominek do prądu (ewentualnie można go powiesić lub przymocować do ściany). Wyjątkiem jest kominek elektryczny pod zabudowę.

A jak wygląda codzienna obsługa kominka elektrycznego? Możemy zapomnieć o rozpalaniu, o podkładaniu opału, czyszczeniu paleniska, szyby oraz o innych brudzących i czasochłonnych czynnościach. Można powiedzieć, że kominek elektryczny jest bezobsługowy – wystarczy po prostu go włączyć i, ewentualnie, ustawić odpowiednią moc grzania. W niektórych modelach można także sterować jasnością płomienia – i to wygodnie, za pomocą pilota. Co więcej, koszty eksploatacji takiego rozwiązania nie są wysokie – nowoczesne kominki elektryczne opierają się na technologii LED i tym samym są energooszczędne.

Bezpieczeństwo kominków elektrycznych

Dekoracyjne kominki elektryczne są bezpieczne. Można śmiało montować je tam, gdzie są małe dzieci. Mimo wytwarzania ciepła szyba kominka nie nagrzewa się, a podłoga, która się pod nim znajduje może być nie tylko wykończona dowolnym materiałem, ale i wyłożona dywanem.