Świecąca kostka brukowa – nowoczesny sposób oświetlenia posesji

Jeśli zależy nam na efektownym i skutecznym oświetleniu terenu posesji, musimy zadbać o najdrobniejszy detal, sięgając po ciekawe i nowoczesne rozwiązania. Do takich z całą pewnością można zaliczyć świecące kostki brukowe. Jeśli decydujemy się na utwardzoną nawierzchnię przed domem, najczęściej wykładamy ją właśnie kostkami brukowymi. Te świecące będą natomiast atrakcyjnym sposobem na to, by nawierzchnia była nie tylko oryginalna i wyróżniająca się, ale też jeszcze bardziej funkcjonalna.

kostka brukowa led

Czym są świecące kostki brukowe?

Świecące kostki brukowe to nic innego jak oprawa świetlna, która posiada kształt zwykłej kostki (oprawy dostępne są w różnych rozmiarach). Dzięki temu można układać je między tradycyjnymi kostkami, tworząc całość, w której wybrane elementy wyróżniają się niezwykłym emitowanym światłem dostępnym w różnych kolorach. Ta nowoczesna forma oświetlenia wykorzystuje technologię LED. Za pomocą tego rozwiązania można między innymi:

  • wyznaczać drogę przejazdu na teren posesji lub do garażu,

  • oświetlić schodki lub drogę do drzwi wejściowych,

  • oświetlić przydomowy taras ziemny,

  • ciekawie zaakcentować alejki w ogrodzie.

Mówiąc krótko, świecąca kostka brukowa to z jednej strony sposób na tanie, wydajne i skuteczne podświetlenie wybranych obiektów, a z drugiej – nietuzinkowy i innowacyjny element dekoracyjny posesji.

Warto zaznaczyć, że to nowoczesne rozwiązanie coraz częściej można spotkać nie tylko na terenach prywatnych posiadłości, ale również przed budynkami firm, na parkingach, przejściach dla pieszych, na przystankach, w parkach oraz w innych punktach użyteczności publicznej.

Zalety świecących kostek brukowych

Zaletą świecących kostek brukowych jest nie tylko ich nietuzinkowy wymiar aranżacyjny – są one dostępne w wielu kolorach, które można dowolnie ustawiać i zmieniać. Przede wszystkim bowiem jest to rozwiązaniem ekonomiczne. Dzięki zastosowaniu technologii LED pobiera ono wyjątkowo mało energii elektrycznej, powodując tym samym niższe rachunki za prąd. Ta oszczędność idzie w parze ze światłem najwyższej jakości – zawsze o tej samej intensywności i przyjemnej barwie. Świecące kostki brukowe mają także długą – liczoną nawet w dziesiątkach lat – żywotność, zaś ich montaż nie jest skomplikowany i nie wymaga pomocy specjalisty.

Świecące kostki brukowe są bardzo wytrzymałe. Mogą po nich poruszać się pojazdy – wytrzymują nacisk kilku ton. Również zmienne warunki atmosferyczne nie mają negatywnego działania na wytrzymałość tych produktów – na stan kostki nie mają wpływu ani wielkie mrozy, ani upały. Z kolei bogaty wybór z zakresu dostępnych kształtów i rozmiarów tych świecących elementów sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie idealnie pasujące do zastosowanego typu nawierzchni.

Kostki brukowe LED to także oszczędność przestrzeni i bezpieczeństwo. Nie ma w nich elementów, które wystawałyby ponad powierzchnię zwykłej kostki. Dzięki temu nocą nawierzchnia jest nie tylko odpowiednio oświetlona, ale i bezpieczna (nie ma ryzyka potknięcia się czy oderwania fragmentu świecącej kostki). Kostka brukowa LED jest prosta i wygodna w konserwacji, tym bardziej, że nie przepuszcza ona ani wilgoci, ani różnego rodzaju pyłów.